KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14076392
nr 1407 6392
Stig Trägårdh
(1914-1997), Sverige
Oljemålning, "Rött berg". Signerad, daterad -66. Olja på duk, 76x68, yttermått inklusive ram: 82x75 cm
Stig Trägårdh, svensk målare, tecknare och teckningslärare född i Stockholm 1914, död 1997 i Fiskebäckskil.
Utrop:
500 kr
Såld:
200 kr
måndag 5 juli 2021
kl 20:49:43
100 kr
150 kr
Stig Trägårdh
Läs mer om Stig TrägÃ¥rdh